Sobota 3. června 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Olomoucký kraj

Požár kůlny o rozměrech asi 4 × 5 metrů v Olomouci na ulici Pavlovická byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 8:57 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že jedna stěna kůlny je v plamenech. Plameny hasiči dostali pod kontrolu za 15 minut po ohlášení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 9:37 hodin.

Požár vznikl od vadného komínového tělesa a protože se jednalo o objekt určený k demolici, požár nezpůsobil žádnou škodu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Dvě jednotky hasičů, jmenovitě profesionální Litovel a dobrovolná Loštice, se podílely na likvidaci menšího požáru otopového dřeva s následným poškozením dřevěného plotu v obci Loštice na Šumpersku. V hovoru na lince tísňové pomoci byly převzaty informace o zahoření odpadu u plotu, požár se začal velmi rychle rozšiřovat.

Po příjezdu místní jednotky byla provedena rychlá lokalizace i likvidace požáru hromady dřeva o rozsahu zhruba 2 × 5 metrů. K požáru došlo nedbalostí osoby ta vysypala žhavý popel do popelnice, následně došlo k rozhoření na uložené dřevo, plameny poté poškodily i plot.

Pomoc pěti jednotek profesionálních hasičů si vyžádal požár v kotelně rodinného domku v obci Červenka na Olomoucku. Valící se hustý černý kouř z kotelny vyděsil majitelku, ta včas přivolala hasiče a utekla do bezpečí. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů Litovel, Uničov a Olomouc, za posílení dobrovolnými hasiči Tři Dvory a Červenka.

Hasiči po svém příjezdu provedli velmi rychlou lokalizaci i likvidaci požáru, jednalo se o zahoření starých hader na ploše zhruba 1×1 metr. Po požáru došlo k poškození plynového kotle, nicméně majitel škodu neuplatňuje, příčina vzniku požáru není dále šetřena.