Středa 4. října 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Olomoucký kraj

K dopravní nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a místní dobrovolní hasiči z Jedlí. Při nehodě sjel kamion plně naložený plechem ze silnice v obci Jedlí a visel nad domem a příkopem. Hasiči kamion zajistili a dohodli se s řidičem, že si zajistí vyproštění sám. Protože z kamionu neunikaly žádné provozní kapaliny a na místě nebylo dále potřeba jednotek hasičů, vrátily se zpět na své základny. Událost si převzala k šetření Policie ČR.

K dopravní nehodě vyjížděli profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní hasiči z Mohelnice do Třeštiny. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě narazilo osobní vozidlo do hlavního uzávěru plynu. Hasiči provedli kontrolní měření plynu s nulovými hodnotami. Na místo byli povoláni pracovníci plynáren, kteří si událost převzali.

Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby. Ve stejném okamžiku se v obci Třeština stala ještě další nehoda. Řidička sjela osobním vozidlem do příkopy. Hasiči jí pomohli vozidlo vytáhnout zpět na silnici. Tato nehoda se obešla bez zranění.

  • ▶ Video

Profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci vyjeli na Poděbrady, odkud bylo oznámeno, že se topí žena se psem. Po příjezdu zjistili, že jsou oba dva asi 15 – 20 metrů od břehu. Pomocí nastavovacích žebříků za standardního jištění se hasiči po ledě dostali až k ženě a během deseti minut ji dostali na břeh.

Podchlazenou ji zabalili do dek a udržovali v teple do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Stejným způsobem pak proběhla i záchrana psa, která byla rychlá a bez komplikací.