Sobota 3. června 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Olomoucký kraj

Těžkým zraněním skončila dopravní nehoda, ke které došlo na silnici mezi obcemi Držovice a Olšany u Prostějova. Ze zatím přesně nezjištěných příčin vozidlo Renault Megane dostalo v mírném klesání na zledovatělé komunikaci smyk. Přejelo do protisměru, vyjelo mimo silnici a narazilo do stromu.

Dvaadvacetiletá řidička utrpěla při nehodě těžké zranění, se kterým byla převezena do olomoucké nemocnice. Hmotná škoda byla vyčíslena na 35 000 korun. Policisté se nehodou nadále zabývají a zjišťují všechny její příčiny a okolnosti.

Mezi Kostelcem na Hané a Prostějovem se střetl osobní vlak jedoucí z Červenky do Prostějova s dodávkou. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Následkem střetnutí osobní vlak vykolejil.

Při nehodě byl těžce zraněn řidič dodávky. Celkově byla škoda odhadnuta na 1 850 000 Kč (1 000 000 vlak, 350 000 trať, 500 000 dodávka). V důsledku střetnutí vykolejil vlak jednou nápravou. Šetření na místě mimořádné události pokračuje.

K dopravní nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a místní dobrovolní hasiči z Jedlí. Při nehodě sjel kamion plně naložený plechem ze silnice v obci Jedlí a visel nad domem a příkopem. Hasiči kamion zajistili a dohodli se s řidičem, že si zajistí vyproštění sám. Protože z kamionu neunikaly žádné provozní kapaliny a na místě nebylo dále potřeba jednotek hasičů, vrátily se zpět na své základny. Událost si převzala k šetření Policie ČR.

K dopravní nehodě vyjížděli profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní hasiči z Mohelnice do Třeštiny. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě narazilo osobní vozidlo do hlavního uzávěru plynu. Hasiči provedli kontrolní měření plynu s nulovými hodnotami. Na místo byli povoláni pracovníci plynáren, kteří si událost převzali.

Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby. Ve stejném okamžiku se v obci Třeština stala ještě další nehoda. Řidička sjela osobním vozidlem do příkopy. Hasiči jí pomohli vozidlo vytáhnout zpět na silnici. Tato nehoda se obešla bez zranění.