Úterý 28. března 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Olomoucký kraj

Na operační a informační středisko hasičů byl oznámen výbuch plynové bomby v obci Písařov v okrese Šumperk. Na mezikrajskou výpomoc tak vyjeli i hasiči ze stanice Králíky. Po příjezdu jednotky na místo již u události zasahovala zdravotnická záchranná služba, která měla v péči zraněného a popáleného muže.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o vzplanutí ucházejících plynů ze špatně připojeného přímotopu k propan-butanové lahvi. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky. Po předání místa zásahu jednotce HZS Šumperk, se hasiči z Králík vrátili zpět na svou základnu.

Na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byl oznámen požár dodávkového vozidla v Leštině. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Leštiny. V době příjezdu první jednotky byla dodávka zcela v plamenech. Stála zaparkovaná u sloupu, na kterém visela telekomunikač­ní skříň.

Požár zničil celou dodávku a částečně i skříň. Plameny zlikvidovali hasiči za půl hodiny po oznámení, při požáru nebyl nikdo zraněn. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 200.000 korun, příčina vzniku požáru se šetří.